Zeeuws familiebedrijf introduceert aardappelrooisysteem
Agri Poppe in het Zeeuwse Oostkapelle bedacht een nieuwe manier om aardappelen te rooien door middel van hydraulisch aangedreven schijven die de grond naar binnen scheppen.
Met het systeem wil het bedrijf een oplossing bieden voor het rooien van aardappelen in verschillende grondsoorten. 'Door de aardappelruggen mechanisch af te snijden en met de schijven naar binnen te trekken, wordt het probleem van overmatige of onvoldoende stuwkracht opgeheven. Bovendien voorkomt het AP-LIFT-systeem dat er gebladerte rond de beitels komt, wat verstoppingen kan veroorzaken', legt Bennie Poppe van Agri Poppe uit.
Het bedrijf bestaat uit Bennie Poppe en zijn zoons en die samenwerking maakt hem zichtbaar blij. 'Als je zoiets kunt bedenken en er is een markt voor en veel interesse, dan geeft dat wel een trots gevoel.'
Het systeem kan op vrijwel elke bestaande machine worden geïnstalleerd. De patentaanvraag was afgelopen december rond en vanaf toen ging het snel. 'Er is veel interesse, maar we hebben eerst ingezet op vijf sets.' In de toekomst wil Agri Poppe het systeem in het hele land aanbieden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7600 (ZIJ) #696750
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066M COMPACTTREKKER (LIE) #777837
Gebruikt, P.O.A.
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag28° / 13°0 %
-
Dinsdag28° / 13°0 %
















