Agractie en FDF hebben nog altijd geen vertrouwen in Landbouwakkoord
Boerenactiegroepen Farmers Defence Force (FDF) en Agractie hebben nog altijd geen vertrouwen in een Landbouwakkoord dat boeren perspectief kan bieden. Ze voelen zich niet vertegenwoordigd door LTO Nederland die tot diep in de nacht met het kabinet sprak.

'De LTO-voorzitter is zelf niet eens een boer', zegt FDF-voorman Mark van den Oever donderdagochtend. Hij omschrijft het voortdurende overleg over een Landbouwakkoord als 'een groot toneelstuk'.
Er lijkt intussen wel wat meer zicht op een akkoord te zijn. LTO en het kabinet lieten vannacht weten dat er beweging is en dat volgende week verder wordt gepraat. Het akkoord gaat over het verduurzamen van de landbouw tot 2040. Het kabinet wil minder uitstoot van stikstof en CO2, de boeren willen duidelijke regels en goede prijsafspraken.
FDF en Agractie zitten niet aan tafel bij het overleg, maar wachten af. 'Als er een akkoord is, gaan we het eerst beoordelen. Daarna kijken we of we weer actie gaan voeren', zegt Van den Oever. Agractie wil dan een grote enquête houden onder boeren om te weten hoe iedereen erover denkt. Ook Agractie sluit nieuwe acties komende zomer niet uit.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
-
MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-
F15D
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 16°25 %
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %