Protocol maakt overschakelen naar ledverlichting eenvoudiger
Klimaatcomputerleveranciers ontwikkelen een protocol om de communicatie tussen ledverlichting en klimaatcomputers te standaardiseren. Hiermee hopen de bedrijven de innovatie en samenwerking in de sector te versterken.

Door het toepassen van ledverlichting in de glastuinbouw neemt het energieverbruik af en nemen de mogelijkheden om de gewasgroei te sturen toe. Voor deze aansturing communiceren lampen en de klimaatcomputer met elkaar. Het werken met veel verschillende protocollen zorgt nu nog voor hogere implementatiekosten bij telers.
De noodzaak van een standaardprotocol voor het aansturen van ledlampen is dan ook groot. Het nieuwe protocol wordt ontwikkeld door klimaatcomputerleveranciers Hoogendoorn Growth Management, Priva en Ridder, samen met lampenleveranciers en het Horticulture Data Protocol (HDP). Volgens de partijen levert een uniform protocol een flinke tijds- en kostenbesparing op.
HDP – een initiatief van Ledgnd, Investeers en Glastuinbouw Nederland – gaat aan de slag met testtooling voor het nieuwe protocol en beoogt het dimprotocol verder te verbreden naar sensoren en andere apparatuur. Het nieuwe communicatieprotocol wordt standaard beschikbaar gesteld via hortivation.nl. Verwacht wordt dat de eerste producten nog in 2023 communiceren met het nieuwe protocol.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (MM) #692958
Gebruikt, € 6.793
-
Case IH International Tractor Farmall 120C (BS) #693881
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (BV) #692156
Gebruikt, € 7.123
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HG) #27086
Gebruikt, € 4.200
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %