BBB, PvdA, Groninger Belang en CU in beoogde coalitie Groningen
Informateur Ard van der Tuuk adviseert om de formatiefase in Groningen op korte termijn te starten met BBB, PvdA, Groninger Belang en ChristenUnie.

De partijen hebben samen 23 van de 43 Statenzetels. BBB was met 12 zetels de grote winnaar. PvdA mag als tweede grootste partij 5 zetels innemen. ChristenUnie en Groninger Belang hebben er beide 3.
Als de gesprekken leiden tot een coalitie met deze vier partijen, vormen er minder fracties een coalitie dan in de vorige bestuursperiode. De vorige coalitie bestond nog uit zes fracties. CDA, D66, VVD en GroenLinks lijken buitenspel te worden gezet. De partijen zaten samen met PvdA en ChristenUnie in het vorige college.
Van der Tuuk biedt zijn advies op woensdag 12 april aan Provinciale Staten aan. Hij komt tot zijn advies na twee gespreksrondes met alle veertien Statenpartijen.
Bijna alle provincies hebben de verkenning rond. In Noord-Brabant wordt woensdag een advies verwacht. Ook Overijssel wacht nog op een advies van de verkenner. In Gelderland is een tweede verkenner aangesteld om verder te praten over mogelijke coalities. In Utrecht is ook geen meerderheid voor een coalitie gevonden. BBB en GroenLinks hebben daar de regie gekregen en gaan verder praten met partijen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (WOL) #517313
Gebruikt, P.O.A.
-
Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (EMA) #692272
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Woensdag21° / 13°5 %
-
Donderdag21° / 14°80 %
-
Vrijdag21° / 13°90 %