BBB en GroenLinks praten verder over lastige coalitievorming Utrecht
Verkenner Danny de Vries mikt in Utrecht op een college dat in ieder geval bestaat uit BBB, GroenLinks, VVD en PvdA. Om een meerderheid van minstens 25 zetels te behalen, adviseert De Vries BBB en GroenLinks verder te praten met D66, CDA en ChristenUnie.
'Op basis van de gesprekken, de verkiezingsuitslag, maar ook het feit dat BBB zich vasthoudt aan de VVD, en GroenLinks hetzelfde doet met de PvdA, kom ik tot deze conclusie en aanpak', reageert De Vries. 'Net als de verkiezingsuitslag in de provincie Utrecht aangeeft, is het van groot belang een coalitie te hebben die in evenwicht is en herkenbaar is bij de kiezers.'
'Doordat GroenLinks en BBB elk een andere partij vasthouden, zijn er op geen varianten die niet ‘op slot’ zitten', geeft de burgemeester van Oudewater aan.
De verkenner voerde 24 gesprekken met alle politieke partijen in Provinciale Staten. De belangrijke thema's die zijn besproken, zijn natuur (zowel natuurherstel als realisatie van nieuwe natuur), de toekomst van de agrarische sector, de leefbaarheid van het platteland, de bereikbaarheid van de provincie en windenergie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %

















