Eerste melkveebedrijf in Vlaanderen met acht Lely-melkrobots
Op het melkveebedrijf van Kimberly en Jens Vleugels in het Belgische Meerhout staan sinds februari 2023 acht Astronaut A5-melkrobots van Lely. Het bedrijf in Vlaanderen telt zo'n vijfhonderd koeien.
Het echtpaar investeerde in 2012 in vijf Astronaut A4-melkrobots. Die zijn elf jaar later allemaal vervangen door een Astronaut A5. Tot voor kort werden er ook nog koeien in een melkstal gemolken, maar daarvan namen de melkveehouders eveneens afscheid.
Daar kwamen drie extra A5-melkrobots voor in de plaats, waardoor het totaal op acht staat. De oude A4's waren nog niet afgeschreven en kregen een tweede leven op een ander melkveebedrijf. Familie Vleugels wordt door Lely nu bestempeld als Dairy XL-bedrijf en behoort daarmee tot de Red Cow Community. Het eerste in Vlaanderen.
In de Red Cow Community zitten bedrijven die minimaal acht melkrobots hebben geïnstalleerd of minimaal vijfhonderd melkkoeien voeren met een voerrobot. Lely wil deze grote bedrijven wereldwijd samenbrengen, zodat ze van elkaar kunnen leren en nog efficiënter kunnen werken. Inmiddels zijn er 305 van deze XL-bedrijven in 26 verschillende landen. De Benelux telt er zeven.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

John Deere 6610
2000, P.O.A.
-

Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag2° / -5°10 %
-
Zaterdag4° / -2°10 %
-
Zondag3° / -2°10 %

















