Van den Oever: FDF schort harde acties op als gebaar goede wil
Boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) schort zijn 'harde acties' voorlopig op 'uit blijk van goede wil' naar het kabinet. Voorman Mark van den Oever zegt dat de groep dat doet als 'eerste handreiking' in de hoop dat de overheid kiest voor andere plannen om de uitstoot van stikstof terug te brengen.
De groep blijft wel omgekeerde vlaggen ophangen aan eigen boerderijen. Ook gaan publieksvriendelijke acties volgens Van den Oever door, zoals de aangekondigde protesten bij de wielerwedstrijd Vuelta a España, die volgende week in Nederland start.
In een videoboodschap refereert de voorzitter van FDF aan een rapport van onder andere stikstofprofessor Han Lindeboom. Daarin staat volgens De Telegraaf dat drastische verlaging van stikstof ook mogelijk is, als wordt geïnvesteerd in de verfijning van nieuw beschikbare technologieën. Dan zou de veestapel niet ingekrompen hoeven worden. 'Het rapport is iets waar wij met z'n allen goed mee vooruit kunnen', aldus Van den Oever.
Eerder deze maand kondigde Van den Oever nog de 'hardste acties die FDF ooit gevoerd heeft' aan. Hij sprak over escaleren en iets speciaals bedenken. Dat gebeurde nadat de actiegroep totaal niet tevreden was na het eerste overleg tussen boerenorganisaties en het kabinet onder leiding van stikstofbemiddelaar Johan Remkes.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-

ST1620
Gebruikt, € 2.500
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag13° / 6°45 %
-
Dinsdag14° / 10°10 %
-
Woensdag16° / 10°15 %
















