Arla test Bovaer bij melkvee
Zuivelconcern Arla gaat op tientallen melkveehouderijen proeven doen met het voeradditief Bovaer van het Nederlandse chemieconcern DSM. Bij FrieslandCampina loopt zo'n proef al. Het additief zou de methaanuitstoot van koeien gemiddeld 30 procent verlagen.
In totaal krijgen komend half jaar zo'n tienduizend melkkoeien verdeeld over vijftig Deense, Zweedse en Noord-Duitse bedrijven Bovaer in hun voer. Volgens Arla is wetenschappelijk bewezen dat het toevoegingsmiddel geen invloed heeft op de melkkwaliteit. Tijdens de proef gaat Arla melkmonsters verzamelen van zowel koeien die het voedingssupplement krijgen als koeien die het niet krijgen.
Als de proeven en resultaten naar verwachting verlopen, is Arla van plan de proef op te schalen en in 2023 bij twee keer zoveel koeien de werking te testen. Het voedingssupplement Bovaer is ontwikkeld door Koninklijke DSM en is eerder getest in veertien landen. Tegenwoordig is het te koop in Europa, Brazilië, Chili en Australië.
De Europese Unie keurde het middel afgelopen februari goed voor gebruik, waarop FrieslandCampina, DSM en veevoerfabrikant Agrifirm besloten te starten met een pilot. Deze zullen het gedurende zes maanden aan hun dieren voeren. Koeien krijgen ongeveer een kwart theelepel per koe, per dag.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R 350 (HIL) #22228
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TH 13010 Trans schudder (BRU) #776672
Gebruikt, € 9.500
-

New Holland T6080 trekker (MAA) #775552
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra G125 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag9° / 2°10 %
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %












