Glastuinbouw Nederland: 'PAN Nederland onzorgvuldig over residu'
Pesticide Action Network Netherlands (PAN Nederland) is onzorgvuldig te werk gegaan bij het analyseren van residumeetgegevens van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), stellen Glastuinbouw Nederland en GroentenFruit Huis.
PAN Nederland heeft alle NVWA-analyses van groente- en fruitproducten bij elkaar opgeteld en gedeeld door het aantal keren dat er een residu gelijk aan of boven de 0,01 is gemeten. 'In de samengevoegde dataset zijn er per product, per land en per jaar te weinig monsters om statistisch onderbouwd de conclusies te trekken die PAN Nederland wel doet', schrijven de twee organisaties.
PAN Nederland concludeerde vorige week in een analyse dat de afgelopen zeven jaar het aantal residuen op Nederlandse aardappelen, groente en fruit een stijgende trend vertoont. PAN Nederland gaat ook voorbij aan het feit dat klimatologische omstandigheden, plantenziektedruk aan het begin of einde van het seizoen en de grondsoorten, zowel binnen één land van herkomst als tussen productieregio's, verschillen, stellen Glastuinbouw Nederland en GroentenFruit Huis.
Verder geeft PAN Nederland geen duiding aan de wettelijke normen voor toepassing, de Maximum Residu Limiet (MRL), en de voedselveiligheid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

Vicon Extra 332XF frontschijvenmaaier
2016, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag15° / 11°10 %
-
Woensdag16° / 10°10 %
-
Donderdag16° / 9°5 %
















