Boeren Krimpenerwaard moeten buigen voor natuur
Een aantal veehouders in de Krimpenerwaard zal moeten vertrekken of aan natuurbeheer moeten doen. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Raad van State. De raad verwierp woensdag hun bezwaren tegen het bestemmingsplan Natuurgebieden Veenweiden Krimpenerwaard.
Het plan voorziet onder meer in de aanleg van natuur op gronden die nu nog in gebruik zijn voor agrarische doeleinden.
Het gaat om een gebied van 2.250 hectare. Dat wordt een onderdeel van het Natuurnetwerk Nederland. Voor een melkveehouder in Gouderak betekent dit dat hij landbouwgrond moet opofferen voor natuur. Met wat hij overhoudt aan agrarisch bruikbare grond kan hij niets meer, zei hij.
Volgens de Raad van State mocht de gemeenteraad van Krimpenerwaard de natuurontwikkeling in dit geval zwaarder laten wegen dan het belang van de melkveehouder, ook al is er nog geen overeenkomst over een schadeloosstelling. Hij kan nu zelf natuur ontwikkelen of stoppen met zijn bedrijf.
Meerdere veehouders zijn in het ongelijk gesteld. Een veehouder die nog wel in afgeslankte vorm kan doorgaan, mag geen meststoffen meer gebruiken. Ook in dit geval weegt de natuurontwikkeling voor de raad zwaarder dan de belangen van de veehouder.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF17003T NIEUW
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6130R trekker (HAE) #64686
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

Husqvarna Rider 316TX incl. 122cm Combi Maaidek (HAE) #60812
Gebruikt, € 5.750
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 18°0 %
-
Donderdag22° / 15°10 %
-
Vrijdag22° / 14°55 %

















