Friese 50Plus wil alsnog verbod op geitenhouderij
De 50Plus-fractie in de Friese Provinciale Staten wil alsnog een verbod op uitbreiding van geitenhouderijen in Friesland. Dat blijkt uit Statenvragen van het 50Plus-Statenlid Theun Wiersma.
Aanleiding voor de vragen is het onderzoek van RIVM waaruit blijkt dat niet alleen in Noord-Brabant en Limburg omwonenden van geitenhouderijen vaker longontstekingen hebben, maar ook in Gelderland, Utrecht en Overijssel. 'Deze uitkomsten kunnen worden beschouwd als relevant voor Fryslân', vindt Wiersma.
'Zijn Gedeputeerde Staten het met mij eens dat we ook in het verband van ziekten in de buurt van geitenhouderijen, net als bij de coronamaatregelen, moeten uitgaan van 'better safe than sorry'?, vraagt het 50Plus-Statenlid aan landbouwgedeputeerde Klaas Fokkinga (FNP).
Ausnutria
Eerder dit jaar liet zuivelbedrijf Ausnutria in Heerenveen weten te willen uitbreiden in onder andere geitenmelk. 50Plus wil graag een standpunt van het provinciebestuur over uitbreiding van Ausnutria.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (BRU) #692561
Gebruikt, € 7.054
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (DAT) #690527
Gebruikt, P.O.A.
-

7635
Gebruikt, € 17.500
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Woensdag13° / 10°10 %
-
Donderdag9° / 7°10 %
-
Vrijdag10° / 5°10 %














