Stel+een+vraag+aan+Marc+Calon+via+Reddit
Nieuws
© Corné Sparidaens

Stel een vraag aan Marc Calon via Reddit

Voorzitter Marc Calon van LTO Nederland beantwoordt dinsdagavond 21 januari vragen van mensen over de hele wereld op de website Reddit. Wie wil, kan een vraag plaatsen op de site.

Reddit is een website waarbij de internationale gebruikers bepalen welke posts ze het interessantst vinden en wat er dus op de homepage komt. Reddit biedt de ruimte voor een soort open interview, genaamd Ask Me Anything (AMA). Iedereen kan vragen stellen en stemmen op welke vragen bovenaan moeten komen te staan.

Calon beantwoordt vragen vanaf 19 uur op reddit. Aan de rechterzijde van de pagina staat een verwijzing naar het open interview. Dinsdagavond volgen ook op de sociale media van LTO verwijzingen naar de exacte pagina op de site.

Contact

De leden van LTO Nederland rekenen er volgens de organisatie op dat bestuurders effectief het gesprek aangaan met politici, beleidsmakers en maatschappelijke organisaties om duidelijk te maken welk beleid in het belang is van boeren en tuinders en de maatschappij. Tegelijkertijd is een goed contact tussen leden en bestuurders essentieel. Niet alleen langs de traditionele lijnen via afdelingen en regio's of vakgroepen en portefeuilles, maar ook op nieuwe manieren.

Calon maakt graag gebruik van deze nieuwe mogelijkheden. 'Naast bestuurswerk in Den Haag en Brussel mag ik regelmatig bij huiskamerbijeenkomsten, afdelingsvergaderingen en andere activiteiten van of met onze 35.000 leden zijn. Na een hectisch najaar hoop ik daar de komende maanden weer het gesprek met boeren en tuinders aan te kunnen gaan. Tegelijkertijd kan ik maar op één plek tegelijk zijn. Deze AMA is een mooie gelegenheid om vragen van mensen over de hele wereld, en zeker van onze leden, te beantwoorden.'

Ledenraadpleging

Directeur Hans Van den Heuvel van LTO Nederland vult Calon aan: 'We hebben de afgelopen maanden landelijke digitale ledenconsultaties gehouden over klimaat en stikstof. Die aanpak werd erg gewaardeerd en zal dus vaker worden ingezet. We investeren verder in capaciteit en innovatie op het gebied van public affairs en communicatie, richting de buitenwereld maar ook juist richting onze leden.'

Dat betekent volgens Van den Heuvel niet dat LTO Nederland zich laat leiden door het aantal likes op Facebook of de recentste Twitterstorm. 'We blijven een belangenbehartigingsorganisatie die beleid maakt en uitdraagt op basis van gedegen bestuurswerk. Dat betekent wel dat we het komende jaar meer nieuwe dingen gaan uitproberen.'

Bekijk meer over:

Weer

 • Vrijdag
  16° / 7°
  30 %
 • Zaterdag
  14° / 11°
  50 %
 • Zondag
  14° / 9°
  50 %
Meer weer