Schadevergoeding ganzenschade mogelijk te hoog
Vergoedingen aan boeren voor schade aan grasland door grazende ganzen zijn mogelijk jarenlang op onjuiste aannames vastgesteld. Dat schrijft Trouw.
Vooral schadevergoedingen in Friesland zijn mogelijk te hoog geweest. In 2018 is er aan Friese boeren ongeveer 4,5 miljoen euro uitgekeerd voor schade door brandganzen en grofweg 1,5 miljoen voor grauwe ganzen. Maar de betalingen zijn deels gedaan voor schades die zich uiteindelijk niet voordeden, blijkt volgens de krant uit onderzoek in opdracht van Provinciale Staten van Friesland.
De omvang van de schade wordt volgens onderzoekers te vroeg geschat. Het provinciebestuur ziet dat anders. 'Wij gaan ervan uit dat de schadevergoedingen terecht zijn uitgekeerd', aldus de Friese gedeputeerde Johannes Kramer.
Maar de schadetaxaties beginnen doorgaans al eind maart, als de groeispurt nog moet beginnen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF 10601 T0 schudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
John Deere Tractor 7430 PREMIUM (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag24° / 13°20 %
-
Zondag22° / 13°30 %
-
Maandag21° / 13°55 %