LTO+sluit+deal+met+Engelse+partner+voor+verzekeringen+op+maat
Nieuws
© Archief

LTO sluit deal met Engelse partner voor verzekeringen op maat

LTO Verzekeringen heeft een agrarische volmachtovereenkomst gesloten met de Engelse partij Markel International. Hiermee plaatst LTO Verzekeringen een nieuwe speler binnen de agrarische verzekeringsmarkt in Nederland.

Volgens directeur Jaap Eringa van LTO Verzekeringen is dat een goede zaak op de lange termijn om de verzekerbaarheid van de agrarische sector te kunnen blijven waarborgen.

'Door de nieuwe regels voor kapitaalbuffers stoten verzekeraars bepaalde segmenten af. Hierdoor waren er nog maar een paar verzekeraars met producten voor de agrarische sector', aldus Eringa.

Tweejarig onderzoek

LTO Verzekeringen is erin geslaagd om als assurantietussenpersoon voor de agrarische sector de Engelse verzekeraar Markel te interesseren voor de Nederlandse markt. Na twee jaar van onderzoek zijn vrijdag 7 december de handtekeningen gezet onder de overeenkomst.

Directeur Joop Jorritsma van LTO Bedrijven is blij met de uitbreiding van het dienstenaanbod. 'Dit is een onvoorstelbaar belangrijke ontwikkeling voor de agrarische sector en dus ook voor onze leden.'

Dit is een onvoorstelbaar belangrijke ontwikkeling voor de agrarische sector en dus ook onze leden

Joop Jorritsma, directeur LTO Bedrijven

Verschraling aanbod verzekeraars

'Het aanbod van agrarische verzekeraars is de laatste jaren vergaand verschraald. De nieuwe polissen zorgen voor meer concurrentie op een markt die nu nog wordt gedomineerd door enkele verzekeraars.'

Strengere wet- en regelgeving omtrent de dekking van verzekeringspolissen hebben ervoor gezorgd dat steeds meer maatschappijen zich hebben afgewend van de agrarische markt.

Toewijding vereist

De agrarische sector vereist toewijding, kennis en aandacht voor toekomstige ontwikkelingen, ook als het gaat om de risico's en het verzekeren daarvan, meent Eringa. 'LTO Verzekeringen is door deze samenwerking in staat de markt te blijven bedienen met slimme en toepasbare verzekeringsproducten. Hiermee kunnen we het verzekeringsaanbod voor boeren en tuinders vergroten.'

Dat laatste is volgens Jorritsma een grote plus. 'Het verzekeren van agrarische bedrijven vergt maatwerk. Veel risico's zijn niet of nauwelijks met gangbare polissen af te dekken. Met deze volmachtovereenkomst kunnen passende producten worden samengesteld.'

Expertise

Bij het samenstellen van polissen op maat, maakt Eringa gebruik van kennis en expertise die hij eerder opdeed bij de Bond van Loonbedrijven (Boval). 'Vanuit het oogpunt van de belangenbehartiging voelt het als een morele plicht om de leden alternatieven te bieden om hun bedrijven te kunnen verzekeren. Dat is ons onder andere al gelukt bij de loonwerkers en dat gaan we nu ook uitrollen voor de primaire sector.'

Bekijk meer over:

Weer

 • Zaterdag
  11° / 6°
  10 %
 • Zondag
  7° / 4°
  30 %
 • Maandag
  6° / 3°
  70 %
Meer weer