Twee nesten Aziatische hoornaar vernietigd
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft dit jaar tot dusver twee nesten van Aziatische hoornaars vernietigd. In totaal zijn er drie meldingen bij de NVWA binnengekomen.

In 2017 werd het eerste nest in Nederland gevonden. Het insect heeft zich al gevestigd in België. Het eerste nest werd gevonden in het Zeeuwse Sluis. Het tweede nest zat in Spijkenisse in Zuid-Holland. De derde waarneming was ook in Zeeland, maar daar werd geen nest gevonden. Het ging om Aziatische hoornaars in een bijenkast.
De nesten die zijn gevonden, bevonden zich hoog in bomen, waardoor ze vanaf de grond niet te zien zijn. De bestrijders hebben drones ingezet om te achterhalen waar de nesten precies zaten. De Aziatische hoornaar is een invasieve soort die honingbijen eet, waardoor het insect een bedreiging vormt voor het Nederlandse ecosysteem.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TL 100 met bosbouw
Gebruikt, P.O.A.
-
Challenger MT765 (SOM) #691780
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely LOTUS 900
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra Q305 trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Maandag17° / 11°90 %
-
Dinsdag15° / 11°85 %
-
Woensdag15° / 10°15 %