Beregeningsverbod voor deel Veenkoloniën
Hunze en Aa's heeft voor de Veenmarken in de Veenkoloniën een beregeningsverbod ingesteld voor overdag. Van 19 tot 7 uur mag er wel worden beregend.
Dit verbod is noodzakelijk, omdat het waterschap in het gebied het zomerpeil niet kan handhaven, doordat veel boeren beregenen. Het schap gaat uit van ongeveer vijftig boeren die beregenen met een of meerdere haspels.
Het waterschap vroeg boeren eerder al zoveel mogelijk 's nachts te beregenen, maar agrarische ondernemers blijven dit ook overdag doen, stelt het waterschap. Daarom stelt Hunze en Aa's nu een beregeningsverbod in.
Gebied tot aan Nieuw Buinen voeden
In de Veenmarkten wordt water aangevoerd vanuit de Hoogeveenschevaart. De aanvoer gaat goed, meldt Hunze en Aa's. 'Maar vanaf daar moeten we het gebied tot aan Nieuw Buinen en omgeving voeden. Voordat het water daar aankomt, is het echter al uit de watergangen onttrokken door boeren die beregenen.'
Het verbod geldt niet voor het beregenen uit een bron of voor de hoogsalderende gewassen als bollen, uien en wortels.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (LIE) #781555
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Adviseur Opleiding & Ontwikkeling Akkerbouw en Vollegrondsgroenteteelt | Talentoogst
Actor Partner in Besturen - NL
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Medewerker bedrijfsplannen en subsidies
EVO Kompas - Oirschot
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
Weer
-
Vrijdag18° / 12°80 %
-
Zaterdag19° / 10°75 %
-
Zondag21° / 12°45 %

















