8 procent meer bedrijven verkocht
Het aantal door NVM-makelaars verkochte land- en tuinbouwbedrijven steeg vorig jaar 8 procent. Vooral melkveebedrijven wisselden vaker van eigenaar.
Er zijn in 2017 door NVM-makelaars 294 agrarische bedrijven verkocht, 22 meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit het meest recente halfjaaroverzicht van de NVM Vakgroep Agrarisch & Landelijk Vastgoed (A&LV).
In de melkveehouderij nam het aantal transacties toe van 44 naar 70. Volgens de NVM-vakgroep was dat vooral een gevolg van de sterk gestegen melkprijs. Ook in glastuinbouw leidden goede inkomens tot meer handel. Vooral in de concentratiegebieden zijn glastuinbouwbedrijven voor hogere prijzen verkocht dan een jaar eerder.
Positieve tendens
Ard Klijsen, voorzitter van de NVM Vakgroep A&LV meldt dat ook de positieve tendens op de markt van landelijke woningen zich heeft voortgezet. 'De krapte neemt toe en met name in het hoge segment is het aantal transacties in 2017 toegenomen.'
De gemiddelde agrarische grondprijs in Nederland is vorig jaar uitgekomen op 59.500 euro per hectare, bijna 3 procent hoger dan in 2016. Grasland noteerde een gemiddelde prijs van 55.500 euro, tegen 52.800 euro per hectare in 2016. Bouwland was met 65.500 euro per hectare ongeveer net zo duur als in 2016.
• Klik op bijgesloten pdf voor compleet vastgoedbericht
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 2026R Compacttrekker (MID) #690569
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MXU 125 PRO
2005, P.O.A.
-

John Deere 6150M 40KM AQ+ (SMI) #705011
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Vrijdag19° / 12°40 %
-
Zaterdag22° / 11°20 %
-
Zondag20° / 15°85 %














