Sterkere stijging waterschapsheffing
De waterschappen leggen dit jaar gemiddeld 2,5 procent hogere heffingen op. De totale opbrengst voor alle waterschappen samen stijgt tot 2,5 miljard euro.
Dat blijkt uit berekeningen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het statistiekbureau nam de begrotingscijfers voor 2018 van de waterschappen onder de loep.Sinds 2010 was de verhoging van de waterschapsbelastingen steeds kleiner geworden, van ruim 4 procent meer in 2010 tot 1,8 procent in 2017. Aan die dalende trend is nu een einde gekomen.
De opbrengst van de watersysteemheffing stijgt in 2018 met 3,7 procent naar ruim 1,5 miljard euro. De opbrengst van de zuiveringsheffing stijgt in 2018 met 1,2 procent naar 1,3 miljard euro.
Belastingtarieven
De hoogte van de belastingtarieven verschilt sterk per waterschap. De inwoners van het hoogheemraadschap Delfland, dat aan de kust en onder zeeniveau ligt, betalen het meest. Voor een meerpersoonshuishouden met een eigen woning van 250.000 euro gaat het dit jaar om 468 euro. Een vergelijkbaar huishouden in waterschap de Dommel, in Midden-Brabant, is rond 239 euro kwijt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.644
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TL 100 met bosbouw
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Woensdag13° / 8°90 %
-
Donderdag14° / 8°10 %
-
Vrijdag15° / 9°70 %










