Oplossing voor afvoer van fipronilmest
Pluimveehouders krijgen een oplossing aangeboden voor de afvoer van mest van fipronil-bedrijven. Als ze met fipronil verontreinigde mest mengen met een schone partij, vervalt het verbod om af te voeren.
De belangenbehartigers LTO Nederland, NVP en Avined hebben lang met de overheid moeten onderhandelen over een regeling voor de pluimveehouders die geen kant op konden met hun mest. Hoewel dat moeizaam verliep, is er nu tevredenheid over de de oplossing.
Pluimveehouders kunnen vanaf nu de voorraad verontreinigde mest homogeniseren met schone mest van eigen bedrijf. De gemengde mest kan dan op een verantwoorde manier via het reguliere circuit worden afgezet.
Protocol voorraadbemonstering
Voorwaarde is wel dat de mest voldoet aan de geldende normen voor mest verontreinigd met fipronil of amitraz. Pluimveehouders kunnen gebruik maken van het protocol voorraadbemonstering mest dat is opgesteld door de sector in samenwerking met de NVWA.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Triltandcultivator (LIE) #694500
Gebruikt, € 449
-

John Deere 6R 175 trekker (EMA) #693684
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt Slicer 3060FP frontmaaier
2021, P.O.A.
-

Fendt 728 Gen7 Power-Plus Setting 2
2024, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag3° / -2°10 %
-
Dinsdag3° / -1°90 %
-
Woensdag5° / 1°50 %
















