Consultatie voor behoud van bestuivers
De Europese Commissie zoekt ideeën om het aantal bestuivende insecten op peil te houden. Tot 5 april kan iedereen deelnemen aan een publieke consultatie.
Karmenu Vella, Eurocommissaris voor Milieu, Maritieme Zaken en Visserij, wijst op wetenschappelijke rapporten die een verdere achteruitgang van bestuivers zoals bijen en vlinders voorspellen. Dat kan volgens haar leiden tot een jaarlijkse derving in de voedselproductie ter waarde van 15 miljard euro.
Eén op de tien vlinder- en bijensoorten in Europa wordt nu al in het voortbestaan bedreigd. 'Het is tijd om in actie te komen', aldus Vella. 'Anders zal de komende generatie een hele hoge prijs betalen.'
Plannen indienen
De komende maanden mogen wetenschappers, boeren en tuinders, milieuorganisaties en burgers op de EU-website plannen indienen om verbetering te brengen in de situatie. De Europese Commissie wil vervolgens met een actieplan komen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Rabe 300 cultivator (ZIJ) #783877
Gebruikt, € 300
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (STE) #781573
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Zaterdag26° / 14°10 %
-
Zondag21° / 16°50 %
-
Maandag23° / 14°50 %
















