België mag fipronilboeren compenseren
De Europese Commissie staat België toe om pluimveehouders, die getroffen zijn door de fipronilcrisis, te compenseren. Dat heeft het dagelijks bestuur van de Europese Unie dinsdag bekendgemaakt.
De Belgische regering had toestemming gevraagd om een compensatiefonds van 21.842.304 euro op te zetten. Daarnaast had de Waalse regionale regering toestemming gevraagd voor een fonds à 350.000 euro. Belgische pluimveehouders kunnen een beroep doen op de fondsen tot 30 april 2018. Ze kunnen kosten declareren voor bijvoorbeeld de vernietiging van eieren of het opruimen van besmette mest.
De Europese Commissie laat weten dat behalve België geen andere landen – dus ook Nederland niet – toestemming hebben gevraagd voor een vergelijkbaar fonds. Toestemming was nodig voor dergelijke compensatiemiddelen om te voorkomen dat EU-lidstaten in de interne markt oneerlijke concurrentie met elkaar bedrijven.
Belastingbetalers
Beide fondsen zullen betaald worden uit middelen van Belgische belastingbetalers, er is dus geen Europees geld mee gemoeid. Het Nederlandse ministerie van Landbouw staat op het standpunt dat schade veroorzaakt door het handelen van private partijen niet wordt gecompenseerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6155R (STE) #59803
Gebruikt, € 72.000
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag33° / 17°0 %
-
Donderdag28° / 19°5 %
-
Vrijdag24° / 15°35 %

















