Vleeskeurmeesters klagen over NVWA-controle
Twee vleeskeurmeesters klagen over de controle van de Nederlandse Voedsel - en Warenautoriteit (NVWA) in slachthuizen. Daar worden steekproeven gemanipuleerd en het werk van keurmeesters en dierenartsen bemoeilijkt.

Het programma EenVandaag komt dinsdag naar buiten met anonieme meldingen van deze keurmeesters. Zij klagen over de hoge snelheid van slachtlijnen, met soms 650 karkassen per uur. Dat maakt het onmogelijk om keuringen goed uit te voeren. Ook worden pathologische afwijkingen uit karkassen weggesneden, waardoor controles niet mogelijk zijn.
De kritiek van de twee keurmeesters richt zich vooral op het falen van een verbeterplan dat de NVWA vier jaar geleden doorvoerde in reactie op eerdere vleesschandalen. Volgens de voedselautoriteit doen de klachten echter geen recht aan het werk dat toezichthoudend dierenartsen en officiële assistenten van de Keuringsdienst doen.
'Dit wordt onderschreven door de herhaaldelijke audits van onder meer de Europese Commissie, winkelketens en autoriteiten uit landen waarnaar slachthuizen exporteren. Er is geen reden om te twijfelen aan de veiligheid van Nederlands vlees', stelt de NVWA.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
-
Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Woensdag21° / 13°80 %
-
Donderdag22° / 13°20 %
-
Vrijdag24° / 14°20 %