Rabobank voorziet weinig averij door fipronil-affaire
De Rabobank voorziet geen problemen door de fipronil-affaire. Wel voor de bedrijven die daarbij betrokken zijn. Dit zei Wiebe Draijer, CEO Rabobank, donderdagochtend tijdens een persconferentie over de halfjaarcijfers over 2017 van de bank.
Ongeveer 80 procent van duizend leghenbedrijven zijn gefinancierd door de Rabobank. Volgens Draijer worden de getroffen bedrijven geholpen door hun geldverstrekker door liquiditeitssteun te geven.
'Het grootste probleem is de onzekerheid bij de ondernemers', aldus Draijer. 'Wanneer kunnen we aan de slag? Wat wordt er gevraagd om het bedrijf te ruimen of om de dieren te ruien? Die onzekerheid moet zo snel mogelijk worden opgelost.'
Een tweede aspect is het vertrouwen in het Nederlands ei. 'Daar heeft de hele sector last van. Direct voor onze leningen is het geen groot probleem, maar het is wel iets dat we met onze klanten meemaken. Dus bieden we oplossingen om de liquiditeitsproblemen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (DRO) #708772
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WOL) #781586
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Weer
-
Dinsdag18° / 16°90 %
-
Woensdag18° / 10°80 %
-
Donderdag19° / 11°20 %












