Dierenorganisaties verliezen kort geding ruimingen
Kippen die fipronil bevatten, mogen worden geruimd. Dat heeft de rechter gisteren bepaald in een door dierenorganisaties aangespannen kort geding.

Deze organisaties, Comité Dierennoodhulp, Een Dier Een Vriend, Stichting Dierennood, Rechten voor al wat leeft en Levende Have zien geen noodzaak in de ruimingen en gebeurt dit enkel uit geldelijk gewin. Ze eisten daarom dat het ministerie van EZ en de Nederlandse Voedsel- en Warenauthoriteit ingrijpen, meldt het AD.
Volgens de rechter van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven is er geen sprake van een overtreding en is het ruimen niet in strijd met de wet. Een aantal bedrijven ruimt kippen met fipronil. De dieren moeten wel eten, terwijl de eieren niet mogen worden verkocht. Onduidelijk is hoe lang de eieren onverkoopbaar zijn, fipronil verdwijnt niet zomaar uit de kip.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-
AS Motor 1040 YAK 4WD (WOL) #26685
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (MID) #692919
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %