Suiker Unie verwacht bovengemiddelde opbrengst
Op basis van de gemiddelde groeipuntsdatum bij suikerbieten verwacht Suiker Unie een bovengemiddelde opbrengst van gemiddeld 14,5 ton suiker per hectare.
Het mooie weer van de afgelopen periode heeft ertoe geleid dat het groeipunt op 15 juni is bereikt. Dat is vier dagen eerder dan het langjarig gemiddelde. Het bereiken van de groeipuntsdatum betekent de start van de suikerproductie.
Er zit gemiddeld 4 gram suiker in een biet, ongeveer 350 kg suiker per hectare. Het volume van de wortel neemt vanaf nu snel toe. Met het bereiken van het groeipunt is een eerste indicatie te geven over de verwachting van de opbrengst. Het groeimodel levert een opbrengstverwachting op van circa 85 ton bieten en 14,5 ton suiker.
Suiker Unie wijst er op dat verdere groei vanzelfsprekend afhankelijk is van het weer vanaf nu. In het model is er vanuit gegaan dat vanaf heden het groeiseizoen gemiddeld uitpakt. Bij afwijkend weer komen we lager of hoger uit.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
-

Snapper LT75 (EMT) #695857
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (LIE) #781268
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Zondag20° / 14°80 %
-
Maandag23° / 12°10 %
-
Dinsdag23° / 15°20 %













