Nederlandse boer betaalt minste rente
Met gemiddeld 3 procent betaalt de Nederlandse melkveehouder het laagste rentepercentage over zijn leningen in vergelijking met collega melkveehouders in andere exporterende zuivellanden.
Dat meldt de Dairy Campus op haar website, op basis van IFCN cijfers. Het ICFN is een internationale vergelijkingsnetwerk voor melkveebedrijven. De rente op een typische Nederlands melkveebedrijf is ongeveer 3 procent.
Samen met het rentepercentage op Franse en Deense bedrijven is dit het laagste van alle belangrijke Europese zuivellanden. In Duitsland betalen melkveehouders rond de 5 procent en in Ierland bijna 8 procent rente. Daarentegen is in Ierland de omvang van de lening veel lager, namelijk 900 euro per koe, terwijl deze in Nederland ligt op ruim 8.000 euro per koe.
Buiten Europa
Buiten Europa hebben typische melkveebedrijven in belangrijke zuivellanden te maken met een hoger rentepercentage dan in Nederland. In de Verenigde Staten, Australië en Nieuw-Zeeland betalen melkveehouders rond de 6 procent rente over hun lening.
De omvang van de lening in deze landen is wel kleiner dan in Nederland: in de Verenigde Staten en Australië is deze rond de 2.500 euro per koe en in Nieuw Zeeland is deze ongeveer 4.700 euro per koe.
Argentijnse boeren
Argentinië spant de kroon. Met 18 procent rente betalen Argentijnse melkveehouders ongeveer een zes keer zo veel voor het lenen van geld dan de Nederlandse veehouders. Uit de database van IFCN blijkt dat het typische Argentijnse bedrijf geen lening heeft.
Vanwege de hoge rente zal dit bedrijf investeringen vooral met eigen geld financieren. De hoge rente remt daardoor de ontwikkelingsmogelijkheden van Argentijnse bedrijven.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

MERCEDES-BENZ MB TRAC 800
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GA8121 hark met middenafleg
2010, € 12.950
-

JOHN DEERE X949 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (SOM) #781644
Gebruikt, P.O.A.
-

Zuidberg Valtra fronthef +PTO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag20° / 12°5 %
-
Woensdag21° / 11°20 %
-
Donderdag14° / 9°85 %











