'De mol begrijpen is de mol grijpen'
'Ken je vijand. Als je de mol leert begrijpen, dan leer je ook om de mol te grijpen. Dan ken je de zwakten van het diertje', stelt Peter Matter van Matter Ongedierte Bestrijding Noordhorn. Zijn motto is dan ook: 'de mol (be)grijpen'.
Dinsdag gaf hij een cursus mollen vangen in Meppel aan melkveehouders. 'We weten meer van de Bengaalse tijger in de dierentuin dan van de mol in de eigen tuin. Het diertje is wat een mysterie', vertelt Matter. 'Zelf hebben we een mollenzoekstaaf ontwikkeld, waarmee je al lopend een gang kunt vinden.
Vervolgens moet je de klem overdwars in de gang zetten.' Tijdens de cursus deed Matter dit een aantal keer voor, waarna de cursisten zelf aan de slag gingen. Vervolgens controleerde Matter de klemmen. Heeft hij nog een gouden tip? 'Zorg dat de klem goed vast staat, zodat deze bij een tikje tegen het lipje niet wordt weggeduwd.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %
















