Paardenmarkt mag alleen als dierenwelzijn wordt verbeterd
Paardenmarkten mogen in Nederland blijven bestaan, maar dan moet het dierenwelzijn op de markten worden verbeterd.

Dat zegt de Raad voor Dierenaangelegenheden (RDA) in een advies, opgesteld op verzoek van staatssecretaris Martijn van Dam van Economische Zaken.
Om dit voor elkaar te krijgen, moet het Protocol Paardenmarkten worden aangepast. Om het te handhaven, moeten de afspraken worden vastgelegd in gemeentelijke regelingen. Ook moeten volgens de RDA speciale controleurs worden ingezet.
Loskoppelen
RDA boog zich over de risicofactoren voor het welzijn van paarden op zowel de markt, als bij het vervoer naar en van de markt. De Raad constateerde dat houden van paardenmarkten in Nederland, zoals in Zuidlaren en Hedel, acceptabel is, als beter gezorgd wordt voor het welzijn van de paarden.
Ook staat in het advies dat het volledig loskoppelen van paardenmarkten en publieksevenementen, zoals kermissen, niet direct nodig is. In het Protocol Paarden markten moeten onder meer de eisen rond het vervoer, de controle op identiteit paard en houder en eisen die aan een controleur worden gesteld, worden opgenomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (HIL) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (HEN) #692561
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere 6120M trekker (SMI) #691687
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (SOM) #694589
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %
-
Vrijdag24° / 13°25 %