17.000 bezoekers plukken tulpen op De Dam
Zo'n 17.000 Nederlandse en buitenlandse bezoekers hebben tulpen geplukt op De Dam in Amsterdam.
'Het nieuwe snijtulpenseizoen is onder wereldwijde belangstelling van start gegaan', zegt Tulpen Promotie Nederland (TPN) dat zaterdag 21 januari voor het zesde jaar op rij de Nationale Tulpendag organiseerde.
Op De Dam stonden zaterdag 200.000 tulpen om door het publiek te worden geplukt. TPN-voorzitter Arjan Smit: 'Ook de belangstelling van binnen- en buitenlandse pers is groot en via social media waren tulpen een trending topic. Wij hadden ons geen betere start van het tulpenseizoen kunnen voorstellen.'
Het thema van Nationale Tulpendag was 'Dutch Design' en kwam tot uiting in het tuinontwerp van Floris Hovers. Op de derde zaterdag van januari wordt ieder jaar de start van een nieuw snijtulpenseizoen gevierd. Tot eind april, ongeveer honderd dagen lang, is de Hollandse tulp wereldwijd verkrijgbaar in meer dan duizend verschillende soorten.
Ook op andere locaties in Nederland werd Tulpendag gevierd. Honderden bloemisten en tuincentra organiseerden tulpenworkshops en -demonstraties. De Nationale Tulpendag bestaat sinds 2012.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 514 S4 ProfiPlus, Verkocht
2019, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (HA) #692997
Gebruikt, P.O.A.
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (HG) #692702
Gebruikt, € 5.247
Weer
-
Zaterdag19° / 6°5 %
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %