Vogelgriep breidt zich uit in Duitsland
De vogelgriep lijkt zich uit te breiden in Duitsland. Zaterdag werd op een derde boerderij in het noorden van het land vastgesteld dat kippen waren besmet met het gevreesde en uiterst besmettelijke H5N8-virus.
Het gaat om een bedrijf in de regio Schleswig-Flensburg bij de grens met Denemarken. Eerder was de besmetting vastgesteld bij een kippenbedrijf in Greifswald aan de Oostzee en een kalkoenboerderij in de regio Lübeck-Ivendorf.
De dertigduizend kippen bij het bedrijf in het dorp Grumby in Schleswig worden zondag op last van de autoriteiten geruimd.
Spoedoverleg
De Duitse landbouwautoriteiten voeren zaterdagmiddag spoedoverleg over de nieuwe uitbraak van het erg besmettelijke vogelgriepvirus H5N8. Op talloze plekken is een ophokplicht ingesteld.
Het virus wordt verspreid door wilde vogels. Tot nu toe zijn in vier deelstaten kadavers gevonden van wilde vogels die aan de griep stierven. Dat zijn Schleswig-Holstein en Mecklenburg-Vorpommern in het noorden en Baden-Württemberg en Beieren in het zuiden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (ETT) #692272
Gebruikt, € 6.519
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %















