Ophok- en afschermplicht voor pluimvee
Voor heel Nederland is woensdag een ophok- en afschermplicht ingesteld voor alle (commerciële) bedrijven die pluimvee houden voor de productie van vlees, eieren of andere producten en voor het uitzetten in het wild. Staatssecretaris Martijn van Dam van Economische Zaken heeft dat bekendgemaakt.
De maatregel wordt volgens Van Dam uit voorzorg genomen omdat er in Duitsland, Oostenrijk, Hongarije, Polen en Zwitserland bij wilde vogels hoogpathogene vogelgriep van het type H5N8 is aangetroffen. Ook in Nederland zijn dode wilde watervogels aangetroffen. Mogelijk hadden die ook deze variant. Deze dieren worden verder onderzocht.
De ophok- en afschermplicht moet voorkomen dat in Nederland bedrijven besmet raken. In Duitsland geldt de ophokplicht in delen van het land ook. Van Dam roept pluimveebedrijven ook op extra hygiënemaatregelen te nemen, zoals het tot een minimum beperken van het aantal bezoekers.
Eind 2014 is in Nederland voor het laatst een landelijke ophokplicht ingesteld vanwege vogelgriep. Die liep tot begin 2015.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (WD) #691835
Gebruikt, € 3.950
-
Pottinger Ploeg Servo 45 M Plus (5) 46 Wc (BV) #26178
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %