Hoogpathogene vogelgriep in Hongarije
Op een commercieel pluimveebedrijf in Hongarije is een zeer besmettelijke variant van vogelgriep aangetroffen. Transporteurs die zakendoen met het land, dienen daarom hun vrachtwagens die uit het land komen dubbel te reinigen en ontsmetten.
Dat meldt Avined. De besmetting is aangetroffen op een kalkoenenbedrijf met negenduizend dieren in het plaatsje Tótkomlós, vlak bij de Roemeense grens. De hoogpathogene variant H5N8 werd vorige week al aangetroffen bij een wilde zwaan in een aangrenzende regio. Volgens diergezondheidsorganisatie OIE is besmetting van het koppel kalkoenen via wilde vogels aannemelijk.
Omdat nu op een bedrijf met commercieel pluimvee hoogpathogene vogelgriep is vastgesteld, betekent dit dat vrachtwagens vanuit Hongarije die pluimvee of eieren kunnen vervoeren dubbel gereinigd en ontsmet moeten worden, meldt Avined. Dit geldt ook voor aanvoerkratten en containers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Zaterdag12° / 7°95 %
-
Zondag11° / 7°95 %
-
Maandag11° / 6°90 %















