EU blijft achter bij recordoogsten tarwe
Recordopbrengsten voor tarwe zorgen voor de laagste tarwenoteringen op de internationale graanmarkten in tien jaar tijd. Europese telers oogsten juist minder.
In de laatste prognose gaat International Grains Council (IGC) uit van een wereldtarweoogst van 743,2 miljoen ton. Dat is een recordhoeveelheid, aldus RVO in het weekbericht granen.
Onder meer de Verenigde Staten, Rusland, India, Kazachstan, Argentinië en Australië oogsten meer tarwe dan het vorige jaar. Voor Rusland verwacht IGC een tarweoogst van 70 miljoen ton, dat is 9 miljoen ton meer dan vorig jaar.
Uitvoerbelasting geschrapt
Het Russische analysebureau SovCom raamt de tarweoogst zelfs op 73,1 miljoen ton. Daarvan zou 31,2 miljoen ton beschikbaar zijn voor de export. RVO meldt dat mogelijk de uitvoerbelasting voor tarwe in Rusland tot 1 juli 2018 geschrapt wordt. Maar daarover moet de regering nog een besluit nemen.
De Europese Unie zal volgens de cijfers van IGC juist behoorlijk minder tarwe oogsten dan vorig seizoen. De prognose voor dit jaar is een oogst van 142,2 miljoen ton, dat is 17,6 miljoen ton minder dan in 2015.
Theoretische tarwevoorraad
IGC berekent dat op basis van de oogstverwachtingen wereldwijd de theoretische tarwevoorraad toeneemt met 11,6 miljoen ton tot 228,9 miljoen ton. Dat is voldoende voorraad voor een wereldconsumptie van 16,3 weken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Ploeg Overig (SO) #662
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Cultivator (geen schijveneg) Karat 10 (SO) #25212
Gebruikt, P.O.A.
-
F15D
Gebruikt, € 2.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692301
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag20° / 12°5 %
-
Maandag18° / 10°25 %
-
Dinsdag20° / 9°10 %