Mogelijk terugroepactie Velactis
Er komt mogelijk een Europese terugroepactie van het diergeneesmiddel Velactis. De markttoelating van dit droogzetmiddel is in alle Europese lidstaten geschorst, nadat er ernstige bijwerkingen zijn geconstateerd.
Dit besluit moet nog door het Comité Diergeneesmiddelen van de European Medicines Agency worden bekrachtigd, stelt staatssecretaris Martijn van Dam (EZ) in schriftelijke antwoorden op Kamervragen van de VVD-fractie.
Ook gaf Van Dam, in antwoord op vragen van D66, aan dat bij een toelatingsprocedure de aantallen dieren in veldstudies relatief beperkt zijn. Hierdoor kunnen eventuele bijwerkingen onder de radar blijven en pas aan het licht komen als een product in de praktijk wordt toegepast.
Geregistreerd
'Bijwerkingen worden daarom altijd nauwlettend gevolgd en geregistreerd, zodat zo nodig van overheidswege ingegrepen kan worden', aldus de staatssecretaris.
In juni werden de eerste ernstige bijwerkingen gemeld. Gezonde koeien werden plotseling ziek. Sommige dieren konden niet meer zelfstandig staan of lopen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (HIL) #692563
Gebruikt, € 6.966
-

John Deere 6110 (ZUI) #142431
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely LOTUS 900
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 5°20 %
-
Dinsdag13° / 7°40 %














