Meer damherten in Noord- en Zuid-Holland
Het aantal damherten in Noord- en Zuid-Holland is dit jaar met 29 procent gestegen. In de duingebieden tussen Den Haag en IJmuiden zijn er tot nu toe al 4.800 geteld.
Dat waren er vorig jaar 3.800, melden faunabeheerders in beide provincies. De toename is opmerkelijk. Sinds 2003 zijn tal van maatregelen genomen om de populatie damherten in duingebieden binnen de perken te houden.
De dieren veroorzaken schade aan natuur en landbouw. Bovendien komt de verkeersveiligheid in het gedrang door de vele aanrijdingen tussen auto en dier.
Afschot
'Het plaatsen van hekken, rasters, wildroosters en - sinds 2010 - de afschot van herten buiten de leefgebieden zijn echter onvoldoende effectief gebleken', aldus de faunabeheerders.
Ze hebben een plan ingediend om de populatie de komende vijf jaar terug te dringen door 800 tot 1000 damherten af te schieten.
Vergunningen
Tegen de vergunningen die de provincies Noord- en Zuid-Holland hiervoor hebben verleend, hebben natuurorganisaties bewaar gemaakt. Over enkele weken doet de rechtbank uitspraak.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Vari-Opal 7 (BIE) #676648
Gebruikt, P.O.A.
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
-
Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
-
Kuhn GF 17002 T GII
2014, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag24° / 11°0 %
-
Maandag28° / 11°0 %
-
Dinsdag30° / 15°5 %