17.099 handtekeningen afschot damherten
17.099 mensen hebben de petitie van de Dierenbescherming tegen het afschieten van 2.400 damherten in de Amsterdamse Waterleidingduinen ondertekend. De petitie wordt morgen aangeboden aan wethouder Udo Kock van Amsterdam.
Directeur Frank Dales van de Dierenbescherming biedt de petitie aan tijdens de commissievergadering Financiën. Zijn organisatie is tegen proactief afschieten van damherten en roept het college van B en W van Amsterdam op om af te zien van dit plan in de Waterleidingduinen.
'Het plan om ruim twee derde van de gezonde damhertenpopulatie in de duinen af te schieten is ronduit stuitend', stelt Dales. 'Het is onnodig, dieronvriendelijk en schadelijk voor het hele gebied.'
Verstoord
Afschot van 2.400 damherten in de Waterleidingduinen is volgens het college van B en W van Amsterdam nodig omdat het dierenwelzijn verstoord is door overbevolking, de verkeersveiligheid in het geding is en de biodiversiteit in gevaar is.
Bloembollentelers nabij de duinen ondervinden al jaren last van damherten die aan hun percelen schade toebrengen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692704
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere X350R ZITMAAIER 42" (HIL) #696315
Gebruikt, € 6.966
-
JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BEN) #692431
Gebruikt, € 9.082
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %