CZAV: opbrengst tarwe tot 15 procent lager
De tarweoogst is goed op gang gekomen. In het gehele werkgebied van CZAV is inmiddels circa 5 procent van de tarwe gedorst.
'De eerste berichten over de opbrengsten geven duidelijk aan dat deze ruim (tot 15 procent) onder het gemiddelde van de laatste jaren liggen', meldt de coöperatie.
Niet alle percelen zijn rijp en het huidige bewolkte weer versnelt het rijpingsproces niet. Van de rijpe percelen zijn de vochtgehaltes heel acceptabel en onder de 16 procent.
De nog aanwezige jeugdige korrels doen het vochtgehalte in de bewaring aanvankelijk nog wat oplopen, waardoor snel en intensief beluchten aan de orde is.
Kwaliteit goed
De kwaliteit van de tarwe is op basis van de hectolitergewichten goed te noemen, hoewel deze wel onder het meerjarig gemiddelde liggen met jammerlijke uitschieters naar beneden.
De DON waardes, een maat voor schadelijke mycotoxines, blijven nog net onder de maximaal toegelaten norm.
Aantastingen
Zoals het er nu uitziet hebben de aantastingen van fusarium en sneeuwschimmel wel geresulteerd in een grote opbrengstdaling, maar minder in de vorming van mycotoxines.
Daarnaast hebben het beperkte wortelstelsel en de hevige buien er aan bijgedragen dat de korrelvulling niet volledig is geweest.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BRU) #692917
Gebruikt, € 5.644
-
Gewichtblok 600 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag25° / 11°10 %
-
Dinsdag26° / 12°10 %
-
Woensdag23° / 13°20 %