CZAV scant tarwe met drones
CZAV is deze week gestart met dronevluchten om taakkaarten te maken voor het plaatsspecifiek bemesten van tarwe.

De taakkaarten bieden tarwetelers volgens CZAV de mogelijkheid om hun tweede en derde stikstofgift in het gewas te optimaliseren. Basis voor de kaarten zijn de opnames die gemaakt zijn met een drone.
Het bedrijf Airinov zal in opdracht van CZAV de vluchten uitvoeren en de taakkaarten maken. Dit bedrijf heeft in Frankrijk al drie jaar ervaring met hetzelfde systeem voor het bijmesten van tarwe.
Ontwikkeling precisielandbouw
CZAV wil het systeem van taakkaarten en bemestingsadvies door ontwikkelen en valideren voor Nederlandse omstandigheden.
Volgens de coöperatie past het project bij de huidige ontwikkeling van precisielandbouw en de visie om een optimale opbrengst te realiseren met de minste input.
Aardappelpercelen
In een persbericht meldt CZAV het systeem graag met geïnteresseerde telers verder te willen ontwikkelen. Ook zullen dit jaar dronevluchten uitgevoerd worden om de ontwikkelingen van aardappelpercelen te volgen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (HIL) #692965
Gebruikt, € 4.999
-
Kverneland EG 100-300 ploeg 4-schaar (MAA) #775553
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag23° / 17°5 %
-
Zondag21° / 14°10 %
-
Maandag26° / 13°10 %