Vier weken groeiachterstand cichorei
Regen en hagel zorgt bij cichorei in Zuidoost-Nederland soms voor vier weken groeiachterstand. Sommige perceelsgedeelten beschouwt Sensus als verloren.

In Zuidoost-Nederland wordt de schade van de grote hoeveelheid neerslag in de vorm van regen en hagel steeds duidelijker.
Het betreft de percelen die langer dan een etmaal onder water hebben gestaan of verzadigd zijn geweest. De gevolgen van deze extreme weerssituatie zullen tot aan de oogst zichtbaar zijn, meldt Sensus.
Stressreactie
Door het water zijn veel diepere wortels afgestorven. Cichorei reageert hierop door veel zijwortels te vormen aan de hoofdwortel.
Het loof wordt lichtgeel van kleur en groeit tijdelijk niet meer. Soms kleuren de bladranden en nerven rood; dit is een stressreactie van de plant.
Nieuwe bladeren
Pas na verloop van tijd worden er weer nieuwe bladeren gevormd en gaat de wortelgroei weer verder.
De vele neerslag werd gevolgd door een droge, warme periode in de tweede helft van juli. Dit veroorzaakt met name in de getroffen gebieden direct droogtestress doordat de diepere wortels ontbreken.
Wortelrot
Naast groeiremming speelt er het probleem van wortelrot. Vanuit Zuidoost-Nederland zijn er gewasmonsters ingestuurd en onderzocht bij het IRS.
In enkele monsters is bij wortelrot vanuit de kop rhizoctonia vastgesteld. Nader onderzoek zal uitwijzen of deze schimmel uit een andere groep komt dan die suikerbieten aantast.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T6.155 AutoCommand
2022, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Woensdag21° / 13°80 %
-
Donderdag22° / 13°20 %
-
Vrijdag24° / 14°20 %