Techniek detecteert erwinia en virusziek
Wageningen UR is weer een stapje dichter bij het inzetten van smarttechnieken voor detectie erwinia en virusziek in pootaardappelen.
Uit de metingen van 2015 kwam naar voren, dat met name virusziek goed te herkennen is met de hyperspectraal techniek.
Erwinia blijkt lastiger te zijn. Erwinia laat in het latente stadium voor het menselijk oog geen zichtbare symptomen zien. De plant heeft ook helemaal geen last van een laag aantal bacteriën.
Uitdaging
Beide toegepaste technieken zijn vooralsnog niet beter in het detecteren van erwinia in het latente stadium dan de specialist.
Dit vormt dan ook de grote uitdaging voor 2016. Uitgangspunt in het project is dat de techniek het minstens zo goed doet als het menselijk oog van een specialist.
Verder onderzoek
Op basis van de resultaten uit 2015 worden in 2016 de twee meest belovende technieken (hyperspectraal techniek en 3D-plantanalyse) verder onderzocht.
Het meetprogramma start volgende week en beslaat ongeveer zes weken.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 3039R (DAT) #702438
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers MUSTANG 11-303
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (DAT) #777841
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Donderdag15° / 12°85 %
-
Vrijdag15° / 9°80 %
-
Zaterdag14° / 10°90 %














