NVWA soepeler bij PSTVd in sierteelt
De Nederlandse Voedsel en Warenautoriteit (NVWA) legt niet langer maatregelen op bij vondsten van potato spindle tuber viroid (PSTVd) in sierteeltplantmateriaal dat is bestemd voor de eindconsument.
Aanleiding voor de versoepeling is het besluit van de Europese Commissie (EC) om tijdelijke noodmaatregelen voor de sierteeltplanten Solanum jasminoides en Brugmansia in te trekken.
Dat gebeurt zonder dat volledige uitroeiing van PSTVd in de Europese Unie was bereikt, aldus de NVWA. De EC heeft zich bij haar besluit laten leiden door nieuwe inzichten bij de European Food Safety Authority (EFSA).
Volledige uitroeiing
Bij aardappel, paprika en tomaat hanteert de NVWA een volledige uitroeiingsaanpak als PSTVd wordt gevonden. Dat betekent het toetsen, traceren en vernietigen van het besmette materiaal.
Deze aanpak hanteert de NVWA ook nog in de sierteelt als de autoriteit PSTVd aantreft in plantmateriaal dat is bestemd voor andere productiebedrijven en bij handel van uitgangs- of vermeerderingsmateriaal, zoals bijvoorbeeld moederplanten en stekken.
Bij verkoop van sierteeltproducten aan consumenten laat de autoriteit deze aanpak varen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kongskilde Vibroflex cultivator (ZIJ) #757380
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

John Deere 6M 150 trekker (LIE) #778487
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag24° / 8°0 %
-
Zaterdag23° / 11°75 %
-
Zondag18° / 12°85 %
















