Groeipuntdatum bieten komt uit op 20 juni
De agrarische dienst van Suiker Unie verwacht dat de groeipuntdatum van suikerbieten dit jaar op 20 juni uitkomt. Dat is twee dagen eerder dan vorig jaar, maar vijf dagen later dan het vijfjarig gemiddelde.
De groeipuntdatum geeft een eerste indicatie van de te verwachten opbrengst. De afgelopen periode was de temperatuur voor de groei van de suikerbieten gunstig.
In Zuidwest-Nederland zijn veel (vroeg gezaaide) bietenpercelen gesloten. De later gezaaide percelen blijven hun achterstand houden.
Neerslag
Lokaal zorgt grote hoeveelheden neerslag (tot ruim 200 millimeter in amper een week) voor schade in de gewassen.
Deze weersomstandigheden zorgt er voor dat de onkruidbestrijding achterstand oploopt. Veel bietentelers melden de opkomst van bladvlekken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Ref. Valtra 6550 Hi-Tech
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155R (STE) #59803
Gebruikt, € 72.000
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag19° / 3°0 %
-
Donderdag19° / 7°85 %
-
Vrijdag13° / 6°65 %











