Japanse duizendknoop ondermijnt dijk
De Japanse duizendknoop zorgt bij waterschap Drents Overijsselse Delta voor problemen. Tijdens de jaarlijkse dijkschouw constateerde het schap de nodige graafschades, waaronder een ondermijnde dijk.
Dijkinspecteurs constateerden dat de meest opvallende schade van de Japanse duizendknoop een kapotte betonnen damwand langs de Voorsterhaven in Zwolle was.
De plant blijkt lastig te bestrijden en breidt zich snel uit. De Japanse duizendknoop verdringt de grasmat van de dijk, waardoor die minder sterk wordt. Ook kan de duizendknoop kades beschadigen.
Afdekken
Op een aantal locaties gaat het waterschap de plant bestrijden door het af te dekken met folie. Voor locaties waar dit niet kan, worden andere bestrijdingsmethoden gezocht.
Daarnaast noteerden de inspecteurs weer de nodige graafschades door muskusratten, konijnen, honden en vossen. In totaal 420 stuks.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Tractorbumper 800 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, € 5.950
-

Pottinger Novacat 301 AlphaMotion ED PRO
2025, € 28.166
-

Ref. Valtra 6550 Hi-Tech
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 6°20 %
-
Woensdag8° / 3°95 %
-
Donderdag7° / 2°75 %











