Japanse duizendknoop ondermijnt dijk
De Japanse duizendknoop zorgt bij waterschap Drents Overijsselse Delta voor problemen. Tijdens de jaarlijkse dijkschouw constateerde het schap de nodige graafschades, waaronder een ondermijnde dijk.
Dijkinspecteurs constateerden dat de meest opvallende schade van de Japanse duizendknoop een kapotte betonnen damwand langs de Voorsterhaven in Zwolle was.
De plant blijkt lastig te bestrijden en breidt zich snel uit. De Japanse duizendknoop verdringt de grasmat van de dijk, waardoor die minder sterk wordt. Ook kan de duizendknoop kades beschadigen.
Afdekken
Op een aantal locaties gaat het waterschap de plant bestrijden door het af te dekken met folie. Voor locaties waar dit niet kan, worden andere bestrijdingsmethoden gezocht.
Daarnaast noteerden de inspecteurs weer de nodige graafschades door muskusratten, konijnen, honden en vossen. In totaal 420 stuks.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland MZ 8 (ZIJ) #781947
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Dinsdag29° / 15°0 %
-
Woensdag34° / 19°0 %
-
Donderdag32° / 19°0 %











