Japanse duizendknoop ondermijnt dijk
De Japanse duizendknoop zorgt bij waterschap Drents Overijsselse Delta voor problemen. Tijdens de jaarlijkse dijkschouw constateerde het schap de nodige graafschades, waaronder een ondermijnde dijk.
Dijkinspecteurs constateerden dat de meest opvallende schade van de Japanse duizendknoop een kapotte betonnen damwand langs de Voorsterhaven in Zwolle was.
De plant blijkt lastig te bestrijden en breidt zich snel uit. De Japanse duizendknoop verdringt de grasmat van de dijk, waardoor die minder sterk wordt. Ook kan de duizendknoop kades beschadigen.
Afdekken
Op een aantal locaties gaat het waterschap de plant bestrijden door het af te dekken met folie. Voor locaties waar dit niet kan, worden andere bestrijdingsmethoden gezocht.
Daarnaast noteerden de inspecteurs weer de nodige graafschades door muskusratten, konijnen, honden en vossen. In totaal 420 stuks.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (ZUI) #781746
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TH680 schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %











