Fryslân opent deur voor inzet vangkraal
Provincie Fryslân gaat onderzoeken of het vangen van ganzen met een vangkraal of vangkooi volgend jaar zomer wel haalbaar is.
De rechter heeft in meerdere rechtszaken bepaald dat het vangen van zomerganzen met een vangkraal of vangkooi niet mag.
'Europese wetgeving geeft aan dat het doden van ganzen met CO2 is toegestaan, maar het type vangmiddel niet. Dat klinkt tegenstrijdig. Het gaat eigenlijk om een omissie in de wet', stelt gedeputeerde Johannes Kramer.
Natuurwet
De gedeputeerde geeft aan dat de provincie kijkt of dit gerepareerd kan worden in de nieuwe natuurwet. Die gaat begin volgend jaar in en geeft provincies meer verantwoordelijkheid.
Faunabeheereenheid Friesland heeft na de uitspraak van de rechter de ontheffingsaanvraag ingetrokken. Voorzitter Gijs Wouters: 'We telden daarom onze knopen en trokken onze aanvraag in om een slepende juridische strijd te voorkomen'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692297
Gebruikt, € 3.950
-
AS Motor AS 65 4T B&S (MID) #28588
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (BIE) #691828
Gebruikt, € 3.289
-
JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (REU) #692019
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag24° / 11°0 %
-
Maandag28° / 11°0 %
-
Dinsdag30° / 15°5 %