Nederlandse koe in beeld op radio 1
De Nederlandse koe was ooit wereldwijd populair vanwege de melkrijkheid. Radio 1 kijkt met 'Het spoor terug' naar de glorietijd van het Fries-Hollands vee. Zondag was het eerste deel van dit tweeluik te beluisteren.
Ruim zeventig jaar geleden werd de ideale koe van het Friese stamboek Us Mem in Leeuwarden in brons gegoten. Eeuwen daarvoor al waren melkkoeien onze nationale trots en onze boeren produceerden de beste melk, de beste kaas en de beste boter.
Ooit telde Nederland 150.000 melkveehouders, nu is daar nog een tiende deel van over. En de laatste koeienboeren hebben het bepaald niet makkelijk, want de actualiteit blijkt vol koegedoe.
Michal Citroen maakte voor Het Spoor Terug een tweedelige serie over de geschiedenis van onze koeien. Zondag kwamen onder meer melkveehouder Siem-Jan Schenk en rassenkenner en kunstenaar Marleen Felius aan het woord.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6620 (MOL) #363263
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.644
-
Case IH Puma 140 (HAE) #693889
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Dinsdag16° / 12°15 %
-
Woensdag16° / 12°15 %
-
Donderdag15° / 10°15 %