Eerst gezaaide bieten komen boven
Landelijk is inmiddels een kwart van de bieten gezaaid. De eerste gezaaide bieten van half maart komen boven, meldt de Suiker Unie.
Het zuidwesten loopt met ruim 60 procent voorop met de inzaai van bieten. In alle andere gebieden ligt dit rond 10 procent.
Vorige week is er vooral in Zeeuws-Vlaanderen en op de Zuid Hollandse Eilanden veel veldwerk verzet. Inmiddels is daar al 70 tot 80 procent van de bieten gezaaid.
West-Brabant staat op de derde plaats met ruim 60 procent gezaaid. De omstandigheden waren in het zuidwesten over het algemeen gunstig.
Afwachtend
In de rest van Nederland waren de zaaiomstandigheden nog niet ideaal en waren de meeste akkerbouwers in de afgelopen week afwachtend.
De regen van het afgelopen weekend heeft de uitzaai voor enkele dagen stilgelegd. Met de gunstige weersvoorspellingen voor eind deze week is de verwachting dat het zaaien weer wordt opgepakt.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Splendimo 320M
2011, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (REU) #777371
Gebruikt, € 3.395
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %














