300 hectare nieuwe natuur Wageningen-Ede
In het landbouwgebied het Binnenveld tussen Wageningen en Ede komt 300 hectare nieuwe natuur.
Boeren en natuurbeschermers gaan samen een stuk grond tussen de Veensteeg en de Grift in het Binnenveld inrichten voor natuurontwikkeling. LTO-afdeling Ede, ANV Het Binnenveld, Vereniging Mooi Wageningen en Staatsbosbeheer hebben gezamenlijk een beheerplan gemaakt.
Topnatuur
Het plan voor ruim 300 hectare 'topnatuur', wordt breed gedragen, zeggen de samenstellers. In het ontwerp moet natuur die vroeger heel normaal was weer een kans krijgen. Het gaat onder meer om trilveen, dotterbloemhooiland en blauwgrasland.
De omvorming van de Binnenveldse Hooilanden moet eind 2017 van start gaan. Er moet onder meer grond worden afgegraven.
Zo wordt de voormalige waterloop de Kromme Eem weer in ere hersteld. Tot 2017 wordt het plan verder bijgeschaafd, onder meer met inbreng van omwonenden en belanghebbenden.
Aanleg
De aanleg van het nieuwe natuurgebied zelf neemt minimaal 2 jaar in beslag. Vanavond wordt het plan gepresenteerd in Het Hof van Wageningen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere 6175R (ZUI) #64452
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TM190 trekker (MAA) #690891
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692665
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Woensdag17° / 5°0 %
-
Donderdag16° / 5°10 %
-
Vrijdag14° / 8°40 %