Nu toch bodem in de tarwemarkt
Een daling van de prognose voor de wereldtarweproductie volgens het meest recente rapport van de Amerikaanse landbouwministerie (USDA) zorgt voor stabiele of iets hogere tarwenoteringen.
Daarmee lijkt er voor even een bodem te ontstaan in de almaar dalende tarwemarkt.
De Matif in Parijs noteerde deze week 155 euro per ton voor voertarwe op levering in mei. Dat betekent zelfs een lichte stijging.
3,3 miljoen ton minder
USDA voorziet in het WASDE-rapport een daling van de wereldtarweproductie voor het seizoen 2015-2016 met 3,3 miljoen ton in vergelijking met de prognose van een maand geleden.
De productie komt op 732,3 miljoen ton en het verbruik daalt met 2 miljoen ton tot 709,4 miljoen ton, meldt RVO in het weekbericht granen.
India
De belangrijkste aanpassing van de tarweproductie komt met een daling van 2,4 miljoen ton voor rekening van India. Analisten wijten dit aan de gevolgen van El Nino.
Voor Australië is de verwachte tarweoogst met 1,5 miljoen ton naar beneden bijgesteld vanwege het kleinere areaal. Voor de EU rekent USDA nu met een oogst van 158,5 miljoen ton, dat is 500.000 ton meer dan in februari.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692704
Gebruikt, € 5.247
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag14° / 5°10 %
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 7°20 %












