Nu toch bodem in de tarwemarkt
Een daling van de prognose voor de wereldtarweproductie volgens het meest recente rapport van de Amerikaanse landbouwministerie (USDA) zorgt voor stabiele of iets hogere tarwenoteringen.
Daarmee lijkt er voor even een bodem te ontstaan in de almaar dalende tarwemarkt.
De Matif in Parijs noteerde deze week 155 euro per ton voor voertarwe op levering in mei. Dat betekent zelfs een lichte stijging.
3,3 miljoen ton minder
USDA voorziet in het WASDE-rapport een daling van de wereldtarweproductie voor het seizoen 2015-2016 met 3,3 miljoen ton in vergelijking met de prognose van een maand geleden.
De productie komt op 732,3 miljoen ton en het verbruik daalt met 2 miljoen ton tot 709,4 miljoen ton, meldt RVO in het weekbericht granen.
India
De belangrijkste aanpassing van de tarweproductie komt met een daling van 2,4 miljoen ton voor rekening van India. Analisten wijten dit aan de gevolgen van El Nino.
Voor Australië is de verwachte tarweoogst met 1,5 miljoen ton naar beneden bijgesteld vanwege het kleinere areaal. Voor de EU rekent USDA nu met een oogst van 158,5 miljoen ton, dat is 500.000 ton meer dan in februari.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz Fahr Condimaster 11041 schudder (LIE) #782188
Gebruikt, € 4.400
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (HEN) #27195
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Maandag28° / 12°0 %
-
Dinsdag30° / 14°0 %
-
Woensdag21° / 12°0 %












