Droogte stimuleert tarwenoteringen
Berichten over droogte en tegenvallende groeiomstandigheden voor pas ingezaaide wintertarwe doen de tarwenoteringen stijgen op de internationale graanmarkten.
Op de Matif in Parijs steeg de notering van voertarwe voor levering in december vorige week van 176 euro naar 181 euro per ton. Gisteren daalde de notering overigens weer beneden 180 euro per ton.
Tegenvallende ontwikkeling
De tarwenoteringen worden gestimuleerd door berichten over een tekort aan neerslag in delen van Rusland en Oekraïne. De ontwikkeling van ingezaaide wintertarwe valt daardoor tegen.
Bovendien zorgt de droogte dat de wintergranen minder bestand zijn tegen strenge vorst deze winter.
Australië
Droogte in Australië zorgt volgens analisten voor een lagere tarweoogst dan eerder werd aangenomen. De prognose daalde van 25,3 miljoen ton tarwe in september naar nu 24 miljoen ton.
Vanuit de Verenigde Staten meldt het landbouwministerie dat de gemiddelde conditie van de percelen wintertarwe minder is dan normaal op dit moment in het seizoen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (REU) #692014
Gebruikt, € 5.282
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 901 SM (HIL) #26853
Gebruikt, € 6.670
-
Iseki Tractor, compact TU1700 (LIE) #694498
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag22° / 15°60 %
-
Maandag20° / 12°30 %
-
Dinsdag20° / 12°25 %