Meer aardappelen in Belgische bewaring
Van de totale productie aan bewaaraardappelen in België ligt nog 55 procent in de bewaring. In voorbije jaren lag dit percentage rond 50 procent.
De totale Belgische voorraad werd begin februari geraamd op 2,06 miljoen ton aardappelen, blijkt uit cijfers van PCA.
De voorraad begin februari ligt 300.000 ton hoger in vergelijking met de voorbije vijf jaar.
Contracten
Van de huidige voorraad ligt 900.000 ton vrij (44 procent). Dit is evenveel als het vijfjarig gemiddelde.
De hogere voorraad is dus volledig afkomstig van de hoeveelheid gecontracteerde aardappelen (1,16 miljoen ton).
Bintje
Van de huidige voorraad wordt ongeveer de helft ingenomen door Bintje of dus zo’n 1 miljoen ton. Hiervan ligt iets meer dan de helft nog vrij.
De voorraad Bintje begin februari ligt ongeveer 11 procent lager dan het vijfjarig gemiddelde (dalend areaal). Er is eveneens een dalende trend te zien in het aandeel vrije Bintjes.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692300
Gebruikt, € 4.080
-

Fendt 209S Vario TMS
2010, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (ETT) #690527
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zaterdag11° / 6°70 %
-
Zondag11° / 9°80 %
-
Maandag12° / 8°70 %













